Yaşla birlikte yağ yastıkçılarının erimesi ve aşağı doğru kayması ile birlikte orta yüz bölgesinde kayıplar meydana gelir. Orta yüz hacminin azalması kişiyi daha yorgun ve yaşlı gösterir. Yanak dolgusu uygulaması ile kişiye daha az yorgun ve daha dinç bir ifade sağlanmış olur.  Yanak dolgusu uygulaması ile göz altı veya burun kenarı gibi bölgeler de desteklenir ve bu açıdan önemli bir bölgedir. Yanak bölgesi hacmi ideal olan kişiler daha çekici görünüme sahiptir. 

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır? 

İşleme başlamadan 15 dk öncesinde topikal anestezik krem sürülür. Yine uygulama öncesi ayrıntılı muayene edilip hastanın izni dahilinde fotoğraf çekimi yapılır. Yanak dolgusu, enjektör veya kanül  aracılığıyla uygulanır. Bu bölge için en sık uygulanan dolgu maddesi içeriği Hyaluronik Asit’dir. İşlem genellikle 20-30 dk içerisinde tamamlanır. 

Yanak Dolgusu Kalıcılık Süresi Ne kadardır? 

Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebilmektedir. Yanak dolgusu ortalama etki süresi 10-12 aydır. Tekrarlayan yanak dolgusu uygulamalarında süre uzamaktadır. 

Yanak Dolgusu Uygulamasının Yan Etkileri Var mıdır? 

İşlem sonrasında nadiren şişlik, morluk görülebilir. Yanak dolgusu uygulaması sonrası kişiler iş ve sosyal hayatına hemen dönebilir. 

Yanak Dolgusu Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Uygulama sonrası özellikle ilk 1 hafta hamam, sauna gibi yüksek ısılı bölgelere gidilmemelidir. 24 saat makyaj yapılmamalıdır. Yanak bölgesine masaj yapılmamalıdır.