BBL Lazer Nedir?

BBL Lazer, birden fazla dalga boyuna sahip olması sayesinde birçok cilt problemlerinde kullanılan bir lazer sistemidir. BBL lazer, mevcut cilt problemini tedavi ederken aynı zamanda kolajen üretimini tetikler ve cildin elastikiyetini arttırır. Özellikle güneşin zararlı ışınlarının etkilediği alanlar, BBL lazerin en çok tercih edildiği alanlardır. Hem yüz hem de boyun, dekolte, el ve kol gibi vücudun diğer bölgelerinde de etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

BBL Lazer Tedavi Alanları Nelerdir?

-Kırmızı Yüz

-Rozasea

-Yüzdeki damarlar

-Güneş hasarına bağlı lekeler

-Çiller

-Yaşlılık lekeleri

-Donuk ve mat cilt görünümü

-Kırışıklıklar

BBL Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

İşlem sırasında hastanın göz koruması sağlanır. Ardından cildin korunması için tedavi alanına jel uygulanır ve lazer atışları yapılır. Tedavi, ortalama 15 dakika sürmektedir. Hafif bir yanma hissi dışında ağrı olmaz. İşlemin ardından güneş koruyucu uygulanır. Hastanın lazer tedavisinden sonra düzenli güneş koruyucu kullanımını ihmal etmemesi önemlidir.

BBL Lazer Tedavi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

BBL Lazer tedavisinden sonra lekenin rengi hafifçe koyulaşır. Ortalama 7 gün içerisinde deri yüzeysel olarak hafifçe soyulur ve lekenin rengi açılır. Daha parlak, canlı ve renk tonu eşit bir cilt ortaya çıkar. Ciltteki yaşlanma belirtileri ve damarlanma yapıları azalır. İşlemin sonuçları 1. Seanstan sonra görülmeye başlar.

BBL Lazer Seans Sayısı Nedir?

Kırmızı yüz ve Rozasea (Gül hastalığı) tedavisinde ideal seans sayısı, 4 hafta aralıklarla tekrarlanan 4-5 seanstan oluşan bir planı içermektedir. Ancak cilt probleminin şiddetine, lekenin tipine ve derinliğine göre seans sayıları değişebilmektedir.

Bu lazer teknolojisinin ilettiği ışık enerjisi, cildin yüzeyini hassas bir biçimde ısıtır. Cilt tarafından emilen bu ısı, cilt hücrelerini uyararak kolajen üretimini tetikler ve böylece cildin elastikiyetini arttırır. Işık enerjisi, leke alanlarında lekeye sebep olan melanin pigmenti tarafından, damarlı alanlarda ise, damar içinde bulunan hemoglobin tarafından emilir. Bu bilimsel ve biyolojik süreç ile melanin ve hemoglobin parçalanarak vücuttan atılır ve cilt doğal güzelliğine ulaşır.

BBL Lazer, “geniş bant ışık” anlamına gelen  bir teknolojidir. Foto yaşlanmanın etkilerinin tedavisinde muhteşem sonuçlar sağladığı bilinen bu tedavi; ayrıca akne tedavisi, damar ve leke tedavilerinde de oldukça başarılı sonuçları ile tercih edilmektedir. Dermatoloğunuz, ayrıca güneşe maruz kalma ve yaşlanmanın neden olabileceği diğer cilt problemlerini de BBL lazer ile tedavi edebilir