Spring Thread Yöntemi Nedir?

Esnek ve kopmayan özel iplerle uygulanan ameliyatsız yüz germe yöntemidir. İlerleyen yaşla birlikte yüze şeklini veren dokular yer çekimine yenik düşmeye başlar. Yaşlanma sürecinde yüzde sarkma ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu sarkmaları gidermek için ameliyat istemeyen hastalar için birçok alternatif yöntem geliştirildi.   Spring Thread yöntemi, yüz ve boyun sarkmalarında ve kaş kaldırmada kullanılır ve yüz güldürücü sonuçları vardır. Silikon ve PET (polyster) den oluşan bir iptir. İçerisindeki silikon katı silikondur ve implant cerrahisinde kullanılan bir üründür.

İplere entegre olmuş özel elastik iğneleri sayesinde dokuya hasar verme riski yoktur. İp etrafında oluşan kollajen üretimi ile cilt kalitesi de artar.

Orta ve daha ileri sarkması olan ve cerrahi kabul etmeyen hastalarda uygulanabilir.

35-60 yaş aralığındaki kişilere yapılabilir.

Yüzün mimik hareketlerini ve doğal ifadeyi bozmadan etkinliğini uzun yıllar korumaktadır.

Spring Thread Yöntemi ile hangi şikayetler giderilebilir?

Yüz ovalini belirginleştirir. Burun kenarındaki çizgilerin hafifletilmesi, dudakların köşesinden çeneye doğru inen çizgilerin azaltılması sağlanır. Çene hattındaki ve boyundaki sarkmaları toparlar. Kaş kaldırma için kullanılır.

Spring Thread Uygulaması Nasıl Yapılır?

 Lokal anestezi ile uygulanır. İpler cilt altında ilerletilerek doğru alana yerleştirilir. Uygulama ortalama 1 saat sürmektedir. Tek seanslık bir işlemdir. Yüz bölgesine sarkma derecesine göre ortalama 2-3 çift yeterli olmaktadır.

Spring Thread Yönteminin Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Ortalama etki süresi 4-5 yıldır. Yaş, cilt yapısı, hormonlar bu süreyi etkiler. Ömrü diğer iplere göre ortalama 3-4 yıl kadar daha uzundur. Yüz ve endikasyon seçimi önemlidir. Eğer cilt kalın ve yüz ağır ise daha kısa sürebilmektedir.

Spring Thread Yöntemi Sonrası Nelere Dikkat Etmek gerekir? Yan Etkileri Var mıdır?

İşlemden 3-4 gün sonra sosyal hayata geri dönülebilir. İşlem sonrası ödem, şişlik, ağrı, morarma olabilir. Antibiyotik ve ağrı kesici önerilir. Uygulama sonrası ilk 2 hafta sert masaj yapılmamalı, aşırı mimik hareketlerinden kaçınmalı, yüz üstü yatılmamalıdır.

Diğer Uygulanan İp Uygulamalarından Farkı Nedir?

Spring Thread yöntemi diğer ip yöntemlerine göre ortalama 4-5 yıl kadar daha uzun ömürlüdür. Diğer ip uygulamalarından çok daha kuvvetli çekme kuvveti vardır.