LiFU (Fokuslu Ultrason) Nedir?

Yeni nesil bir HIFU (yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason) teknolojisidir. Lineer (kesintisiz) atış yapabilme özelliğine sahiptir. Bu özelliği daha hızlı ve daha az acılı olma avantajlarını sağlar. Dokuya yüksek frekanslı ultrason dalgaları iletir. Doku üzerinde sıcaklık yükseltilerek kolajen üretimi desteklenir.

LiFU (Fokuslu Ultrason) Tedavi Alanları Nelerdir?

Yüzün yukarıya doğru kaldırılması (Lifting)

Yüz ve boyun sarkmalarının önlenmesi ve tedavi edilmesi

Çene hattının sıkılaştırılması

Gıdı görünümünün tedavi edilmesi

Yüze ‘V’ görünümü kazandırılması

LİFU (Fokuslu Ultrason) Nasıl Uygulanır?

Cildin hangi katmanına yönelik işlem yapılacaksa başlık seçimi yapılır. İletkenliğin artması için jel sürülür. Ve hedeflenen derinliğe ultrasonik ses dalgaları gönderilir. Ve dokuların ısınması sağlanarak kolajen üretimi desteklenir. Kolajenin aktive olması ile ciltte toparlanma etkisi görülür. 3 ve 4.5 mm başlıkları kolajen sentezini destekler ve böylelikle ciltte toparlanma sağlar. 6 ve 9 mm başlıkları sayesinde yağ hücrelerini azaltır.

LİFU (Fokuslu Ultrason) Seans Sayısı Nedir?

İşlem tek seans uygulanır. İşlem süresi ortalama 40-50 dakikadır.

LİFU (Fokuslu Ultrason) Tedavi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

İşlemin ardından yüzde kızarıklık, soyulma ve kabuklanma olmaz. Uygulama sonrası kişi iş ve sosyal yaşamına devam edebilir.

LİFU (Fokuslu Ultrason) Etkisi Ne zaman Görülmeye Başlar?

Etkisi hemen görülmeye başlar ve 3. Ayda daha belirgin etki gözlenir. Etkinlik süresi ortalama 1-1.5 yıldır. Hafif ve orta derecede cilt sarkma problemlerinde oldukça etkili sonuçlar sağlar.