Ciltte kontrollü bir şekilde hasar yaratarak cilt yenileme tedavisi için dermapen işlemi sıklıkla uygulanmaktadır. Özellikle antiaging ve sivilce izi tedavisinde, gözenek sıkılaştırmak için etkili bir cilt gençleştirme tedavisidir. Kullanılan ürünlerin emilimini arttırdığı için mezoterapi ve PRP uygulamaları beraberinde sıklıkla kullanılmaktadır. 

Dermapen Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır ? 

İşlem öncesi uygulama yapılacak alana uyuşturmak amaçlı lokal anestezik krem sürülür ve 15 dakika bekletilir. Dermapen cihazının kişiye özel başlıkları mevcuttur. Bu başlıklarda çok sayıda küçük iğne bulunmaktadır. Titreşimli iğneleme tekniği sayesinde cilde uygulanır. Ve bu sayede ciltte kontrollü hasar yaratılarak cilt yenilenir ve aynı zamanda çok sayıda mikro kanallar açılarak uygulanan ürünlerin emilimi arttırılmış olur. Bu işlem sayesinde kollajen ve elastin sentezi artar, kan dolaşımı hızlanır. Tedavinin etkinliği ilk seanstan itibaren görülmeye başlar. 

Dermapen Tedavisinin Yan etkileri Var mıdır? 

 Uygulama sonrası 1-2 gün süren kızarıklık görülür. Ancak bu yan etkiler kısa süre süre içerisinde geçmektedir.

Dermapen Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Uygulamanın yapıldığı gün banyo yapılmaması,  makyaj yapılmaması önerilir. İşlem sonrası güneş koruyucu ve nemlendirici kullanılması önerilir.